Bakgrund


Kombihallen drivs av en ekonomisk förening utan eget vinstintresse. Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom uthyrning och drift av idrottsanläggningen.
 

Kombihallens Historia

Medlemsorganisationer

Kombihallen drivs i nära samarbete med Halmstads kommun. Följande organisation och föreningar har var sin andel i Kombihallens ekonomiska förening:

HBK Elitefotboll
Box 223
301 04 Halmstad

Halmstad Bollklubb
Box 223
301 06 Halmstad
Besöksadr: Örjans Vall
Laxövägen
Tel : 035-171880, Fax : 035-103436
E-post : info@hbk.se
Hemsida : http://www.hbk.se

 

IFK IV Halmstad
Sannarps IP
302 44 Halmstad


E-post:
kansliet@ifkhalmstad.se
Hemsida http://www.laget.se/IFKHALMSTAD/

Styrelse 2019-2020


Ordförande:
Anders Klingmyr, 0706-362006  anders@klingmyr.se


Ledamöter:
Stefan Mildaeus,  stefan@hbk.se
Tommy Jönsson  76.tommy.j@gmail.com
Rasmus Svensson 0733-522160, rasmus.svensson@sakra.se
Camilla Carlsson, 0707-737296, camilla.bengtsson@hotmail.com
Anders Svensson, 0730-211742,
 anders.borta@gmail.com

Personal 2019-2020




 Bokning/ekonomi/administration:
     Adam Kihlman
kombihallen@hbk.se

Vaktmästare: Dick Andersson, 0706-974488
andersson.309@hotmail.com