Bakgrund


Kombihallen drivs av en ekonomisk förening utan eget vinstintresse. Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom uthyrning och drift av idrottsanläggningen.

Medlemsorganisationer

Kombihallen drivs i nära samarbete med Halmstads kommun. Följande organisation och föreningar har var sin andel i Kombihallens ekonomiska förening:

HBK Elitefotboll
Box 223
301 04 Halmstad

Halmstad Bollklubb
Box 223
301 06 Halmstad
Besöksadr: Örjans Vall
Laxövägen
Tel : 035-171880, Fax : 035-103436
E-post : info@hbk.se
Hemsida : http://www.hbk.se

 

IFK IV Halmstad
Sannarps IP
302 44 Halmstad


E-post:
kansliet@ifkhalmstad.se
Hemsida http://www.laget.se/IFKHALMSTAD/

Styrelse 2017-2018


Ordförande:
Mikael Kaller, 0705-462079, mikael@hbk.se


Ledamöter:
Stefan Mildaeus, 0705-798059, stefan@hbk.se
Anders Klingmyr, 0706362006 anders@klingmyr.se
Sören Sjögren, soren.sjogren@telia.com
Thomas Ros, 0707-752106, thomas.ros@hotmail.com
Per-Ola Åkerman, 0738-199712,
amthalmstad@gmail.com

Personal 2017-2018


Vaktmästare i hallen:
Kennet Andersson, 070-697 44 88

 Bokning/ekonomi/administration:
      Ewe Angviken, 035-17 74 00, ewe@hallandsidrotten.se
Britt Esko, 035-17 74 07, britt@hallandsidrotten.se